.
شنبه 11 آذر 1402   01:43:49
.
.

اخباراخبار

.

معاون سازمان انرژی اتمی خبر داد: تبدیل قزوین به یکی از قطب‌های پرتودهی مطرح کشور

1402/8/2013:44
تعداد بازدید: 1066 بار


معاون سازمان انرژی اتمی خبر داد
:

تبدیل قزوین به یکی از قطب‌های پرتودهی مطرح کشور

 
سیدپژمان شیرمردی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از نخستین سامانه شتابدهنده‌ الکترون توان بالا « CELV-8 » در استان قزوین، اظهار کرد: این دستگاه که امروز ما شاهد رونمایی و راه‌اندازی آن هستیم از جمله دستگاه‌های مهم با کاربری در بخش پلیمر و کشاورزی است.
وی با اشاره به اینکه این دستگاه در صنایع سیم و کابل و همچنین کشاورزی بسیار تاثیرگذار خواهد بود، بیان کرد: این دستگاه علاوه بر پرتودهی سیم و کابل، قادر است با تغییرات کمی در پرتودهی غلات و حبوبات نیز استفاده شود و دارای ظرفیت مناسبی برای پرتودهی محصولات است که امروزه در دنیا در دو حوزه کشاورزی و پلیمر از این دستگاه بهره می‌برند.
معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها در ادامه با اشاره به عملکرد مرکز پرتودهی صنعتی قزوین تصریح کرد: امروز در مرکز پرتودهی صنعتی قزوین شاهد رونمایی و بهره برداری از نخستین شتابدهنده الکترون توان بالا  « CELV-8 » بودیم و این مرکز به عنوان یکی از قطب‌های پرتودهی در کشور در حوزه پلیمرها و مواد غذایی فعالیت خواهد کرد.
شیرمردی عنوان کرد: در این مجموعه یکی از مسایلی که دنبال می‌شود، ایجاد ظرفیت برای تحقیقات دانشمندان، پارک‌های علم و فناوری و همچنین موسسه‌های پژوهشی است تا علاوه بر حوزه‌های کشاورزی و صنعت نیز بتوانیم در حوزه پژوهش نیز به مردم استان قزوین و سراسر کشور خدمات‌رسانی کنیم.
 
نسخه قابل چاپ

تمام حقوق وب سایت متعلق به شرکت توسعه کاربرد پرتوها می باشد.